Благодійний проект Ногибоги за підтримки CIHEBO та YUNMAI.
Ідея та юридична підтримка — Arzinger

«Місце, де онкохворим дітям дарують надію»: для кого саме ми збираємо гроші

У 2009 році життя Тані Янковець раз і на завжди змінилося. У неї діагностували рак. Дівчину направили на лікування до відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні. Протягом року Тетяна пройшла 4 блоки хіміотерапії, радіотерапію та, пізніше, лікування пігулками. З 2011 року Таня знаходиться в стадії ремісії. Нині вона студентка Чернівецького медичного університету і мати дворічної дитини.

На щастя, при своєчасній діагностиці рак крові у дітей не вважається смертним вироком. А правильна терапія допомагає врятувати понад 70% дітей, які згодом можуть вести цілком нормальний спосіб життя.

За останні 100 років за рівнем захворюваності та смертності в світі онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. За даними ВООЗ, щороку знову хворіють 10 млн чоловік. Як стверджує ВООЗ, смертність від раку до 2030 року зросте на 45%, в порівнянні з рівнем 2007 року…

В рамках проекту «Гори добра» разом із фондом «Таблеточки» ми хочемо допомогти зібрати кошти на ліків для відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні. Про те, як проходить лікування, які потреби у лікарів та пацієнтів – ми поспілкувалися із завідувачем відділення Любов Іванівною Краковян.

Любов Іванівно, розкажіть будь ласка, скільки зараз дітей і якого віку лікуються у вашому відділенні?

— Загалом, ми маємо 20 місце-ліжок у відділенні. У нас лікуються діти, які мають пухлини крові, кровотворних органів, а також захворювання, пов’язані зі згортанням крові та порушенням імунітету. Зараз лікування проходять 25 дітей, більша частина з онкогематологічними захворюваннями, частина – із солідними пухлинами. Наймолодшому – трохи більше 2 років, кільком старшим — по 17. Раніше, були й діти віком трохи більше 1-го року.

Це пацієнти з Рівненської області чи не тільки?

— Так, в основному до нас направляють дітей з області але окрім того часто й з сусідніх областей.

Чи збільшилася кількість пацієнтів за останні роки?

— Наша область знаходиться у досить специфічному регіоні: частина території потрапила в зону ураження після аварії ЧАЕС, ми маємо Рівненьську АЕС та АЕС у сусідній Хмельницькій області. Тим не менш за останні роки, не можу сказати, щоб спостерігалися якісь суттєві сплески захворюваності. Хоча, звісно відсоток хворих – є досить високим.

Якщо вчасно почати терапію, які шанси на одужання?

— В контексті онкопаталогій часто коректніше говорити не про повне одужання, а про ремісію – стан організму, коли хвороба не проявляється і не заважає активному життю людини. У країнах ЄС відсоток позитивного прогнозу для, скажімо, неходжкінських лімфом – близько 97%. У нас – трохи більше в силу того, що з одного боку часто просто не можливо забезпечити повноцінне лікування через економічний стан, а з іншого батьки пацієнтів часто відмовляються від продовження лікування. Для деяких інших класів хвороб – відсоток ремісії відрізняється але більшість прогнозів при своєчасному лікуванні – позитивна і становить понад 80%.

Група онкогематологічних захворювань включає злоякісні  захворювання кровотворної і лімфоїдної систем. Зокрема: лімфоми (Ходжкіна і неходжкінські), лейкози (гострий і хронічний), мієлодиспластичний синдром, гемобластози та інші. На жаль, ці хвороби можуть виникнути на різних етапах життя людини як у дорослих, так і у дітей. Серед причин виникнення можуть бути як канцерогени (бензол, інсектициди, гербіциди), так і віруси, високі дози радіації

Що включає сама терапія?

— Ми проводимо лікування відповідно до протоколів МОЗ, складених на основі європейських протоколів. Втім, звісно, за потреби (наявності певних особливостей стану здоров’я пацієнта, чутливості/нечутливості до тих чи інших препаратіву і т.д.) вносимо в протоколи певні корективи, щоб лікування було максимально ефективним.

Наскільки вартісне лікування?

— Лікування онкопатологій – справді коштує досить дорого. Окрім радіотерапії для онкогематологічних патологій необхідна хіміотерапія, а крім того – супроводжуюча терапія. Тож, виходить, що один курс при лімфомі – може вартувати кілька десятків тисяч гривен. Як правило таких курсів лікування кілька. Крім того – можуть виникати рецедиви…

Чи достатнє державне фінансування відділення?

— Не можу сказати, що держава не виділяє коштів на лікування. Втім, якщо намагатися використовувати якісні лікі, які відповідають усім стандартам, а не китайські/індійські генерики, то вартість курсу лікування – суттєво зростає. Ми намагаємося лікувати такими дорогими препаратами, бо бачимо їхню ефективність. В основному – виробники – Німеччина, Швейцарія, США.

Чого зараз потребують діти? На що підуть кошти, які збираємо в рамках проекту «Гори добра»?

— Ці гроші підуть на закупівлю антибіотиків, а також супровідної терапії пов’язаної з очисткою організму від інтоксикаціїї після хіміотерапії, нормалізації порушень згортання крові.

Благодійність

Проект «Гори добра» — благодійний. Хоча  GORE-TEX Transalpine-Run завершено, проект «Гори добра» — триває. Вже зібрано третину суми 37 100грн! Тож якщо Ви бажаєте допомогти — будь ласка завітайте на сайт Таблеточок: тут

Будемо вдячні усім, хто ще приєднається та допоможе назбирати необхідну суму!

Кожен з нас — має можливість зробити Гори добра трохи вищими. Вже сьогодні.

Вже 25 вересня у HUB4.0 відбудеться офф-лайн  зустріч з Героями проекту «Гори добра», реєстрація і деталі — тут.

Не пропустіть 😉

 

Цей матеріал написаний в рамках благодійного проекта.
Будь-яка сума, яку ви перекажете одному з двох фондів,
що вказані нижче, допоможе врятувати багато життів!
ТВОРИ         , БРО
             

Ми дуже вдячні  мережі медичних лабораторій «СІНЕВО» та бренду розумних вагів YUNMAI , що зробили цей проект можливим!

      

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *