Благодійний проект Ногибоги за підтримки CIHEBO та YUNMAI.
Ідея та юридична підтримка — Arzinger

Юрій Клим: «Трансальп – це красиво, нелегко і… там смачно годують»

Юрій Клим — відомий триатлет і трейлранер, а також – тренер. Цього року Юра готує кілька команд для участі у одному з найважчих і в той же час та найвидовищних трейлів, багатоденці Трансальп.

-Юра, розкажи скільки разів і коли ти брав участь у Трансальпі?

— В багатоденці Трансальп брав участь у 2012 році, один раз.

-Як ти дізнався про цей забіг?

— Ті, хто захоплюється трейловим бігом і скайраннінгом, просто не можуть не знати про цю гонку в Альпах, адже це — найкрутіший старт з багатоденок.

— Як готувався до Трансальпу?

— Загалом, продовжував тренуватися в тріатлоні і бігати трейли. Напередодні старту частіше виїздив у гори, Карпати, тренуватися там.

— З якими складнощами зіткнувся під час гонки? Чи були якісь моменти, що стали несподіванкою?

— В цілому, особисто для мене все було досить передбачувано і очікувано. Найбільша складність — це втома, яка накопичується з дня у день, а бігти потрібно аж 7 днів!

— А що було для тебе найскладнішим?

— Найскладніше це починаючи десь з четвертого дня мотивувати себе бігти швидко наступний етап і виходити на його старт бадьорим:)

— Наскільки автономною є гонка? Якою тобі запам’яталасяа атмосфера забігу? Чи достатньо уваги організаторів учасникам? Чи достатньо підтримки на дистанції?

— Це – Європа, і старт організований у характерному європейському стилі: повз мальовничі містечка, села, із надзвичайною підтримкою від старту і до фінішу. Організація пунктів підтримки, харчування, розмітки, безпеки та всього іншого — на найвищому рівні! А ще, в кожному місті на проміжному фініші місцеві влаштовують справжнє свято!

Кожен проміжний старт і фініш унікальний, адже ти пробігаєш різні країни і колорит у всіх свій. Повторюся, що підтримка на кожному етапі від старту і до фінішу і це незабутньо!

— Щовечора організатори роблять спільну пасту паті з переглядом фото та відео – чи вистачає сил на перегляд і спілкування?

— Я ходив на вечірні паста-паті та нагородження тричі або ж, навіть, чотири рази. Все залежало, наскільки далеко знаходився готель в якому жив і саме місце проведення вечірки. Дійсно, часто вибір доводиться робити в бік «краще полежати і відновлюватися вдома, ніж йти туди» 🙂

Із багатоденок ти ще бігав MDS. Обидві багатоденки зовсім різні і по кліматичних умовах, і по вимогах до підготовки. Скажи, а чи є якісь спільні моменти у обох гонок, як багатоденок, в плані підготовки та психологічного налаштування?

— Вірно, це абсолютно дві різні багатоденки! Зовсім різні. Сахара це хардкор для всього тіла і голови. Трансальп – це все ж, «цивільний» старт, де ти відносно добре можеш відпочити і відновитися. Але це — великі гори!

— З яких країн найбільше учасників на Трансальпі?

— Я цією статистикою не цікавився але напевно – Німеччина, Франція, Італія, Іспанія…

— Чи багато трейлової еліти виступає на цій гонці? Чи це не зовсім цікавий для еліти формат? Наскільки там хороші призові?

— Кожен рік на Трансальпі бере участь кілька команд сформованих з відомих трейлранерів, особливо від таких брендів як Salomon та ін.

 Підготовка команд

— Юра, цього року ти готуєш дві команди для участі в Трансальпі. Розкажи трохи про особливості підготовки: на чому робите акцент, які об’єми даєш хлопцям, чи часто виїздите в гори і т.д.

— Так, готую три команди, причому — одна збірна Росія-Україна!:) Загалом, весь тренувальний процес мало чим відрізняється від тренувань звичайного трейлранера. Тим паче, що всі дорослі, сімейні, зайняті і у кожного свій графік та можливості для тренувань. Але найголовніше, як я вже говорив, це навчитися і звикнути бігати «на втомі», тобто день у день зберігати обсяг та інтенсивність. Ось так і практикуємо:)

— Які психологічні труднощі чекають на учасників під час гонки?

— Це все та сама мотивація і боротьба з втомою.

 — Маючи попередній марафонський та трейловий досвід (скажімо участь у Чорногорі – 60к), скільки часу за твоїм досвідом треба на підготовку до Трансальпу?

— Це – риторичне питання. Чим більше досвіду – тим ліпше! У кожної людини різний рівень розвитку та набуття навиків. І все залежить з якими цілями людина тренується і готуєтсься до певної події.

 — Чи реально на Трансальпі українцям поборотися за подіум? Принаймні на окремих етапах гонки?

— В цілому – звісно реально! Тільки я зараз не знаю такої пари 🙂

— Які дієві способи для подолання психологічно складних моментів під час гонки можеш порекомендувати?

Тут особливість в тому, що ти біжиш в парі і весь час, усі 7 днів, з партнером. Як в сімейному житті, потрібно вміти вирішувати разом труднощі і конфліктні ситуації, а такі будуть напевно!) Допомагати один одному, терпіти одине одного, а після кожного етапу — добре відпочивати і аналізувати свій стан і поведінку.

 

— І на останок, скажи, чим для тебе цінний досвід участі у Трансальпі?

— Саме тим, що це дуже складна багатоденка, де можна перевірити себе в різних умовах, з різними суперниками.

— Чи хотів би ще раз взяти участь у Трансальпі? Тобі цікаво було б просто пробігти чи пробігти на результат?

— Так, дуже хочу! Мені цікаво бігати і змагатися, а це значить – завжди показувати максимаьно можливий реультат для себе!

— Які б три причини ти назвав, чому варто спробувати пробігти Трансальп?

— Трансальп не потрібно пробувати пробігти або добігти!:) До нього потрібно готуватися, їхати, бігти і терпіти! Там дуже красиво — це по-перше, нелегко — це по-друге, а ще — смачно годують 🙂

Цей матеріал написаний в рамках благодійного проекта.
Будь-яка сума, яку ви перекажете одному з двох фондів,
що вказані нижче, допоможе врятувати багато життів!
ТВОРИ         , БРО
             

Ми дуже вдячні  мережі медичних лабораторій «СІНЕВО» та бренду розумних вагів YUNMAI , що зробили цей проект можливим!

      

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *